Poznávací zájezdy do Říma | Dovolená v Římě

rim-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Říma

 

Na dovolenou do Říma se turisté vydávají z rozličných důvodů. Řím je bohatý na historické památky, a tak láká poznáníchtivé cestovatele. Často se lidé vydávají také na náboženskou pouť do Vatikánu. A povahám návštěvníků jsou přizpůsobené i typy hotelů a hostelů, kterých jsou římské ulice plné. Odpověď na otázku, proč vyrazit na zájezd do Říma, může být různá. Motivací může být náboženská pouť, zájem o historii či třeba touha poznat monumenty věčného města. Řím nabízí pro každého něco a většina příchozích také touží zkombinovat více druhů programů. Tak např. Vatikán je hlavním cílem nejen pro poutníky, ale též pro milovníky umění a architektury. Chrám svatého Petra, největší chrám ve městě, přitahuje množství příchozích. V jeho obrovských vnitřních prostorech vypadají všichni stejně maličcí. Budete-li mít čas, určitě vystupte na kopuli, je z ní úžasný výhled na celé město. Věřící i turisté chtějí většinou navštívit i další veřejně přístupnou část Vatikánu, Vatikánská muzea. To jsou ona místo, kde se nachází Sixtinská kaple s freskami od Michelangela a další tisíce uměleckých pokladů. Důležité upozornění: na vstup do Vatikánských muzeí se čeká dlouhá, několikakilometrová fronta. Pokud nemáte rezervaci dopředu (pro skupiny), máte možnost využít služeb profesionálů, kteří Vás za nemalý peníz zařadí do „své skupiny“ s rezervací, anebo strávit přibližně čtyři a více hodin čekáním.

Nejlevnější zájezdy do Říma

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Říma!

 

 
 

Doprava do Říma

 

Spojení s Římem odpovídá jeho důležitosti. Hlavní římské letiště Leonardo da Vinci se nachází ve Fiumicinu na pobřeží moře. S Prahou ho spojuje hned několik každodenních přímých letů. Do Říma se lze dostat ale i přímým autobusovým spojením z Prahy a dalších českých měst. Důležité je dopředu zkontrolovat nabídky a ceny, protože se mohou lišit dle dopravce a nemusí platit, že letadlo je dražší nežli autobus. Nejstylovější možnost dnes představuje vlak, především noční lůžkové expresy a vlaky EC, přímé spojení však neexistuje.

Vzhledem ke specifickému „jižanskému“ způsobu automobilového provozu nelze cestu do tohoto města vlastním vozem příliš doporučit. Časté zácpy a faktická nemožnost parkovat to jen potvrzuje. Množství bouraných či poškrábaných aut a promáčknutých blatníků ukazuje, že je to dokonce riskantní.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje