Počasí Řím | Teploty Řím

rim-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Římě

 

Řím lze navštívit kdykoliv během roku. Vždy má co nabídnout a vždy lze objevit jinou část jeho kouzla. Obrovskou výhodou Říma je stálé a velice příjemné středomořské klima, které od brzkého jara do počátku zimy nabízí příjemné počasí, slunce a teplo. Jen srpen vybočuje skutečně vysokými průměrnými teplotami kolem 32 stupňů. V zimě sice občas sněží, sníh však dlouho nevydrží, protože teploty jen málokdy klesnou pod 10 stupňů. Většinou jen prší, což platí i pro jaro, kdy vás mohou zastihnout časté přeháňky. Zimu tak lze doporučit především pro ty, kteří se chtějí věnovat návštěvám muzeí a galerií. Jaro více přeje výletům do okolí a léto zase pobytu u nedalekého moře či v okolních kopcích.

Last minute zájezdy do Říma do 10 000 Kč

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Římě

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Římě během roku. Průměrná teplota v Římě se během roku většinou pohybuje mezi 3 °C a 31 °C a jen výjimečně se dostane pod -1 °C nebo přes 34 °C.

 Jaro v Římě

Od března do května teploty v Římě poměrně prudce rostou. Nejvyšší průměrné teploty jsou 15 °C v březnu, 18 °C v dubnu a 23 °C v květnu. Jakkoliv vysoká však denní teplota na jaře je, na noční vycházky budete stále potřebovat bundu nebo svetr. Počet srážek se snižuje, lehké jarní deštíky jsou však stále poměrně časté. Od března se postupně prodlužuje délka slunečního svitu, v květnu si užijete až devět hodin slunce denně. 

 Léto v Římě

Od června do září je počasí v Římě ve znamení velkého horka a nekonečného slunečního svitu. Nejvyšší průměrné teploty se pohybují kolem 27 °C v červnu a září, nejvyšších hodnot dosahují v červenci a srpnu - asi 30 °C. Často se zde můžete setkat i s teplotami nad 35 °C. V červnu a září průměrné nejnižší teploty padají na příjemných 15 °C, v červenci a srpnu většinou zůstavají i přes noc nad dvacítkou. Uprostřed léta může být pro někoho poznávání města kvůli vysokým teplotám vyčerpávající a nepříjemné, tito jedinci by si měli spíše vybrat jarní nebo podzimní termíny zájezdů. V letních měsících svítí slunce okolo 11 hodin denně, srážek je většinou málo, výjimečně se mohou objevit silnější přeháňky.

 Podzim v Římě

Podzim je v Římě nejdeštivější období, alespoň na malou přeháňku můžete narazit až v polovině podzimních dní. V říjnu se teplota stále pohybuje kolem příjemných 22 °C, pod dvacítku přes den padá až na konci měsíce. Listopad je o poznání chladnější, přesto se teplota ještě většinou drží nad 15 °C. Noční teploty jsou nízké už od začátku tohoto ročního období. V říjnu si užijete asi šest hodin slunečního svitu denně, v listopadu v průměru už jen čtyři. Říjen v Římě vřele doporučujeme pro poznávací zájezdy - je zde stále poměrně teplo, relativně sucho a znatelně méně turistů.

 Zima v Římě

Od prosince do února je Řím chladný a deštivý. Průměrné nejvyšší teploty dosahují 13 °C, nejnižší padají ke 4 °C, v lednu většinou ještě níž. Pod bod mrazu teplota v Římě klesá jen zřídka, mínusové teploty a sněhové přeháňky však rozhodně pro Římany nejsou velkým překvapením. Slunečního svitu si přes zimu užijete asi čtyři hodiny denně. V zimě je zde častěji zatažená obloha než v jiných ročních obdobích, krásné slunečné dny však nejsou výjimečné.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Rome

Aktualizováno 13/03/2016 01:19skoro jasnoskoro jasno8 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje