Mapa Řím | Geografie Říma

rim-bg-header-title.png
     
         
 
 

Geografie Říma

 

Přestože je Řím protkaný starými uličkami, zcela jistě se v něm neztratíte, protože je protnutý několika přímými dlouhými ulicemi.

Řím je prastaré město. To se projevuje i v jeho uspořádání – není pravidelné ani přesné. Naopak, podobně jako Praha je tvořen množstvím čtvrtí různých podob a charakterů. Většina města leží na levém břehu řeky Tibery, jen Vatikán a Trastevere se nacházejí na břehu pravém.

Ze slavných sedmi pahorků, na nichž vznikl antický Řím, již mnoho nespatříte, pahorky sice zůstaly, ale údolí mezi nimi se zaplnili materiálem a tak dnes často nelze poznat, co je bývalý pahorek a co ne. Přesto se ve městě dá snadno zorientovat. Protíná ho totiž několik přímých a dlouhých ulic, které tvoří významné komunikační osy. Sem patří například již zmíněné Corso Vittoria Emanuela II. spojující Vatikán a Benátské náměstí, dnešní srdce města. Odtud je pak jen kousek k většině zdejších kulturních pokladů.

Krajina Lazia je velice krásná, v bezprostředním okolí Říma se nachází různá menší pohoří (např. Albanské hory), která přináleží k centrálnímu Apeninskému horskému pásmu. V této kopcovité až hornaté krajině se nachází obrovské množství měst, městeček a přírodních míst. Charakteristická jsou rokle a strže vyhloubené v rovinaté či mírně zvlněné krajině, která je sopečného původu. To vytváří charakter zdejší krajiny: příjemné vlny s ostrými propastmi.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje